MSJ: Američania zničili Švajčiarov, domáci Švédi v oboch dueloch neinkasovali

Američania sa tak posunuli na čelo B-skupiny pred Slovensko.

Na snímke hráč USA Jimmy Snuggerud oslavuje gól. Foto: TASR/AP

Hokejisti USA deklasovali vo štvrtkovom (28. 12.) zápase na MS hráčov do 20 rokov Švajčiarsko 11:3 a so šiestimi bodmi sa posunuli na čelo B-skupiny, o skóre pred Slovensko. Druhé víťazstvo na šampionáte v Göteborgu dosiahli aj domáci Švédi, ktorí si v A-skupine poradili s Nemeckom hladko 5:0.

Stenberg s hetrikom

Severanov potiahol k triumfu Otto Stenberg, ktorý zaznamenal hetrik. Švédi sa v tabuľke „áčka“ bodovo vyrovnali lídrovi z Kanady, ktorý má na konte rovnako šesť bodov, ale lepšie skóre. Nemci nenadviazali na úvodné prekvapujúce víťazstvo nad Fínskom (4:3), patrí im s tromi bodmi tretia priečka.

Švajčiari, ktorí v stredu (27. 12.) prehrali so slovenskými reprezentantmi 0:3, čelili od úvodu gólovému uragánu. Američania nastrieľali súperovi už v prvej tretine päť gólov, keď sa hetrikom v priebehu siedmich minút blysol Jimmy Snuggerud.

Ten vyhnal z bránky Lorina Grutera, jeho náhradník Ewan Huet inkasoval potom ešte šesťkrát. Gavin Brindley sa na vysokom víťazstve podieľal dvomi presnými zásahmi a asistenciou, Frank Nazar nazbieral štyri asistencie.

USA sa najbližšie stretnú v piatok o 17.00 SEČ s Českom, Helvéti narazia v sobotu v rovnakom čase na Nórsko, čo môže byť kľúčový duel v boji o postup do štvrťfinále.

A-skupina (Scandinavium)

Nemecko – Švédsko 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Góly: 16. Stenberg (Edstrom), 39. M. Hävelid (Bystedt, Lindstein), 47. Stenberg (Unger Sörum, M. Hävelid), 50. Stenberg (Edstrom, Unger Sörum), 55. Östlund (Lekkerimäki)

Švajčiarsko – USA 3:11 (1:5, 0:4, 2:2)

Góly: 10. G. Weber (Füllemann, Reinhard), 42. Christe (Füllemann, G. Weber), 50. Schild (Muggli, Taibel) – 2. Smith (Buium, Perreault), 4. Snuggerud, 9. Snuggerud (Gauthier), 13. Snuggerud (Gauthier), 19. Buium, 26. Brindley (Nazar), 30. Leonard (Brindley, Casey), 31. Brindley (Nazar, Fowler), 35. Howard, 48. Finley (Nazar), 55. Pohlkamp (Nazar, Finley)