Na hlavný obsah

Na východnom Slovensku zaznamenali zemetrasenie, malo ísť o dotrasy z minulého roka

Zasiahlo okres Humenné aj Vranov nad Topľou.

Na východnom Slovensku zaznamenali zemetrasenie, malo ísť o dotrasy z minulého roka
Ilustračná snímka- zemetrasenie. Foto: TASR

Na východnom Slovensku bolo v stredu (31. 1.) večer zemetrasenie s magnitúdom 1,4. Zasiahlo oblasť medzi obcami Košárovce a Jankovce v okrese Humenné. Potvrdil ti vedúci oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Kristián Csicsay s tým, že ho zaznamenali o 22.35 hod. a bolo v hĺbke 4,6 kilometra. Išlo o dotrasy minuloročného októbrového zemetrasenia.

Otrasy pocítili aj obyvatelia niektorých obcí v okresoch Vranov nad Topľou a Humenné. Seizmológom zatiaľ prišiel jeden vyplnený makroseizmický dotazník z Nižnej Sitnice. Starosta Ďapaloviec v okrese Vranov nad Topľou Ján Cmár potvrdil, že nočné otrasy pocítilo viacero obyvateľov obce, ktorí ho kontaktovali.

Východ Slovenska zasiahlo 9. októbra 2023 zemetrasenie s magnitúdom 4,9 a epicentrom v katastri obce Ďapalovce. Spôsobilo materiálne škody hlavne na rodinných domoch v niekoľkých obciach v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou. V Ďapalovciach bolo do 7. januára zaznamenaných ešte 32 dotrasov tohto zemetrasenia, ktoré spôsobili ďalšie praskliny v rodinných domoch.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny