Na hlavný obsah

Správajú sa ako ruskí agenti, kritizuje premiér Fica a Pellegriniho

Heger je pripravený zorganizovať ich cestu na Ukrajinu.

Správajú sa ako ruskí agenti, kritizuje premiér Fica a Pellegriniho
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Foto: TASR

Premiér Eduard Heger (OĽANO) tvrdí, že systém S-300 ochráni na Ukrajine mnoho nevinných životov. V tejto súvislosti odmieta kritiku opozície.

Myslí si, že líder parlamentného Smeru-SD Robert Fico a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini konajú proti záujmom Slovenska a nadbiehajú Rusku.

„Správajú sa ako ruskí agenti,“ vyhlásil Heger a pozval oboch politikov na Ukrajinu, aby sa išli pozrieť na následky vojny.  „Môžeme už len čakať, kedy sa dozvieme, že sú aj oni platení z ruských peňazí.“

Premiér deklaruje, že Slovensko odovzdaním systému S-300 Ukrajine neohrozilo svoju bezpečnosť. „Slovensko je momentálne zabezpečené z hľadiska obrany a bezpečnosti tak, ako nikdy v histórii,“ uviedol. Poukázal na prítomnosť vojakov, vojenskú techniku i konkrétne na systém protiraketovej obrany Patriot.

Slovensko bude tlačiť na to, aby sa Ukrajina stala členom EÚ

Slovensko bude silno tlačiť na to, aby sa Ukrajina stala čo najrýchlejšie členom Európskej únie a získala kandidátsky status. Vláda ponúka aj svoj reformný tím.

Slovensko vyjadrilo ochotu Ukrajine pomôcť aj s opravou vojenskej techniky, ale aj s vývozom pšenice prostredníctvom vlakovej prepravy.

„Ukrajina potrebuje každého spojenca a pomoc z demokratického sveta. V Kyjeve som vyjadril aj našu podporu, pretože si uvedomujeme, že bojujú aj za nás a naše hodnoty, demokraciu a slobodu,“ vyhlásil Heger.

Verí v lepšiu situáciu na východnom Slovensku

„Kľúčové je pre nás, aby Ukrajina vo vojne zvíťazila a stala sa našim stabilným a prosperujúcim susedom,“ podotkol premiér.

Myslí si, že potom sa aj ľuďom na východnom Slovensku začne lepšie dariť a nebudú musieť cestovať za prácou. „Východné Slovensko bude potom prosperujúca časť krajiny, aj preto investujeme do vzťahov s Ukrajinou,“ skonštatoval.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko