Na hlavný obsah

Dopravný podnik Bratislava predstavil nové kĺbové autobusy

Posilnia vyťažené linky.

Dopravný podnik Bratislava predstavil nové kĺbové autobusy
Nové autobusy Dopravného podniku Bratislava. Foto: Dopravný podnik Bratislava

Dopravný podnik Bratislava (DPB) predstavil 31 nových 18-metrových veľkokapacitných kĺbových autobusov. V uliciach hlavného mesta by mali zlepšiť komfort cestovania a posilniť niektoré, predovšetkým najvyťaženejšie linky. Vo štvrtok (22. 9.) o tom informovali zástupcovia hlavného mesta i mestského dopravcu.

Nové vozidlá nasadí DPB postupne na linky 21, 31, 32, 37 39, 50, 63, 70, 78, 88, 93, 96, 98, kde budú premávať spoločne s ostatnými typmi kĺbových autobusov.

Cestujúci sa nimi odvezú napríklad zo Záhorskej Bystrice do Starého Mesta, z Lamača do Ružinova či z Devínskej Novej Vsi do centra. Vozidlá tiež posilnia aj tradične vyťažené linky obsluhujúce Petržalku, Ružinov či Nové Mesto.

„Ide o najväčší nákup kĺbových autobusov v posledných rokoch. Do konca jesene bude Bratislavou premávať dokopy až 150 nových autobusov zakúpených v rokoch 2020 až 2022,“ skonštatoval predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

V prvej etape objednal dopravca 40 kusov kĺbových vozidiel, pri objednávke druhej časti flotily využil opciu a dokúpil 31 vozidiel. Dosiahnutá úspora je podľa dopravného podniku zhruba päť miliónov eur.

Interiér nových autobusov Dopravného podniku Bratislava.
Interiér nových autobusov Dopravného podniku Bratislava. Foto: Dopravný podnik Bratislava

Oproti vozidlám z prvej objednávky budú autobusy vybavené úspornejšími plne ledkovými prednými svetlometmi. Cestujúcim ponúknu interiér s 39 sedadlami v koženkovom prevedení a taktiež sedadlami vyhradenými pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou.

V každom vozidle sú vyhradené priestory pre detský kočík, invalidný vozík i bicykel. K dispozícii budú USB nabíjačky, WIFI pripojenie, kamerový či informačný systém.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny