Na hlavný obsah

NAKA vyšetruje údajnú korupciu voličov v obci Šalov

Za odovzdanie hlasu mali zinkasovať odmenu 50 eur.

NAKA vyšetruje údajnú korupciu voličov v obci Šalov
Ilustračná snímka - policajt NAKA v uniforme. Foto: Polícia SR, Facebook

Polícia vyšetruje v rámci spojených komunálnych a samosprávnych volieb podozrenie z volebnej korupcie v obci Šalov v okrese Levice.

Oznámila ju kandidátka na starostku, podľa vyjadrenia ktorej dve osoby zo Šalova mali spolupracovať s terajšou starostkou a sľubovať finančnú odmenu občanom za odovzdané hlasy vybranému kandidátovi.

Vyšetrovanie prípadu prevzala NAKA, potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Údajná korupcia spočíva v tom, že 38-ročný Šalovčan privedie osobu do volebnej miestnosti s tým, že dotyčný volič nevie čítať ani písať, preto je muž prítomný pri voľbe a sleduje, koho volič krúžkuje. Muž však mal takto vodiť k urne aj osoby, ktoré čítať a písať vedia.

Za odovzdanie hlasu konkrétnemu kandidátovi mali voliči zinkasovať finančnú odmenu 50 eur a darček podľa potreby danej osoby. Vo volebnej miestnosti na obecnom úrade v Šalove takto malo od rána prejsť už minimálne 10 až 12 ľudí.

Celý priebeh tejto korupcie je údajne zaznamenaný na kamerovom zázname. Oznamovateľka tvrdí, že k incidentu má aj svedkov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny