Na hlavný obsah

Turci zasiahli ruskú základňu v Sýrii

Pri nálete zahynul jeden kurdský bojonvík.

Turci zasiahli ruskú základňu v Sýrii
Ilustračná snímka. Foto: ČTK/imago stock&people

Turecký nálet zasiahol v stredu (23. 11.) ruskú základňu na severe Sýrie, uviedli kurdské zdroje. Informuje o tom agentúra AFP.

Podľa nemenovaného kurdského vojenského predstaviteľa turecký dron zaútočil na kurdskú pozíciu nachádzajúcu sa vo vnútri ruskej základne na severovýchode Sýrie. Nálet pripravil o život jedného kurdského ozbrojenca, kým ďalší traja utrpeli zranenia.

Terčom náletu sa stali bojovníci Kurdmi vedených Sýrskych demokratických síl, ktorí sú významnými spojencami medzinárodnej koalície pod vedením USA bojujúcej v regióne proti džihádistickej skupine Islamský štát.

Turecká armáda pri leteckých útokoch vykonaných v uplynulých dňoch zasiahla takmer 500 kurdských cieľov v Iraku a Sýrii, uviedol v stredu turecký minister obrany Hulusi Akar.

Ankara začala so sériou náletov v nedeľu. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok (22. 11.) pohrozil aj spustením pozemnej vojenskej operácie v Sýrii, do ktorej by sa zapojili aj tanky a pechota, hoci niektoré štáty ho vyzvali, aby k takémuto kroku nepristúpil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet