Na hlavný obsah

Dzurinda zbiera podpisy pre vznik jeho strany. Potrebných 10-tisíc avizuje do konca apríla

Po vyzbieraní sa chcú sústrediť na program.

Dzurinda zbiera podpisy pre vznik jeho strany. Potrebných 10-tisíc avizuje do konca apríla
Expremiér Mikuláš Dzurinda. Foto: TASR

Modrí okolo Mikuláša Dzurindu vyzbierali zatiaľ vyše 5 000 podpisov na vznik politickej strany. Veria, že potrebných 10-tisíc podpisov budú mať do konca apríla. Informovali o tom predstavitelia vznikajúceho subjektu v piatok (24. 3.).

„Chodia nám listy s podpísanými hárkami nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia – z Českej republiky, Nemecka, Anglicka alebo Fínska. Dokazuje to, že ľuďom chýba modrý element v politike, ktorý reprezentujú úspešné reformy a kultúra v politike,“ skonštatoval zástupca Modrých Peter Kysela.

Dodal, že po vyzbieraní podpisov sa budú môcť sústrediť na doladenie programu, budovanie štruktúr aj ďalšie diskusie s ľuďmi.

Dzurinda potvrdil, že stále platí zámer spájania strán. Vidí však aj priestor pre novú stranu so zameraním ako Modrí. Vznikom strany podľa neho tiež získajú kredibilitu, aby mohli rokovať s ostatnými partnermi.

Začiatkom marca Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu. Hovorí o ambícii dlhodobo pozitívne ovplyvňovať vývoj na Slovensku, ale aj v Európe. Podotkol, že chaos uplynulých rokov v krajine by nemal pokračovať.

Téme sa v reportáži venoval aj redaktor RTVS Ivan Tománek:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko