Na hlavný obsah

Kam zamieri Šeliga po odchode zo Za ľudí? Rokuje s Hegerom aj s KDH

Chcel by strany spájať.

Kam zamieri Šeliga po odchode zo Za ľudí? Rokuje s Hegerom aj s KDH
Poslanec Juraj Šeliga počas schôdze NR SR. Foto: TASR

Poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga rokuje o svojej politickej budúcnosti s dočasne povereným premiérom a lídrom nového subjektu Demokrati Eduardom Hegerom, ako aj so šéfom mimoparlamentného KDH Milanom Majerským. Zmysel vidí v spoločnej kandidátke Demokratov a KDH.

„Nie je tajomstvom, že komunikujeme s pánom Hegerom či pánom Majerským a jednotlivými straníkmi. Moja pozícia nie je podstatná, podstatný je výsledok pre Slovensko,“ uviedol pre TASR Šeliga po odchode zo strany Za ľudí.

Šeliga by chcel volebnú spoluprácu KDH a Demokratov. Tvrdí, že ich spojenie potvrdzuje aj prieskum.

„Som pripravený urobiť všetko, čo viem, aby tieto hlasy obe stranícke centrály, respektíve lídri, vypočuli. Možný volebný zisk 15 percent by dal povolebnú šancu na zostavenie proreformnej vlády bez Smeru, Hlasu a extrémistov. To je veľká vec a nesmieme ju ignorovať,“ vyhlásil.

Odchod zo Za ľudí oznámil Šeliga v pondelok (3. 4.) spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou. To, či bude pokračovať v politike, chce oznámiť po Veľkej noci.

Žitňanská v súvislosti s odchodom poznamenala, že svoju politickú budúcnosť nevidí v zbližovaní sa s OĽANO a nechce stáť v ceste kolegom, ktorí to tak cítia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko