Na hlavný obsah

Dôchodcu na Cypre usvedčili zo zabitia smrteľne chorej manželky. Žena ho žiadala, aby to urobil

Na ostrove ide o bezprecedentný prípad.

Dôchodcu na Cypre usvedčili zo zabitia smrteľne chorej manželky. Žena ho žiadala, aby to urobil
Ilustračná snímka. Foto: ČTK/PA

Cyperský súd usvedčil v piatok (21. 7.) britského dôchodcu zo zabitia svojej smrteľne chorej manželky. Zároveň však zamietol závažnejšie obvinenie z úkladnej vraždy, ktoré sa prokuratúre nepodarilo preukázať. Píše o tom agentúra AFP.

Bývalý baník David Hunter (76), bol súdený pre obvinenia z vraždy svojej manželky Janice trpiacej rakovinou krvi, ktorá zomrela v dôsledku udusenia 18. decembra 2021.

Trestný súd v Pafose ho v piatok usvedčil z jej zabitia po tom, ako sa obžalobe nepodarilo dostatočne preukázať, že by mal motív na úkladnú vraždu. Za tú by mu hrozilo doživotie, zatiaľ čo za zabitie sa na Cypre udeľuje maximálne desaťročné väzenie.

„Podľa nášho názoru nepreukázala obžaloba bez akýchkoľvek pochybností prvok úmyselného konania,“ uviedol predsedajúci sudca Michalis Drusotis.

Samotný Hunter v máji na súde povedal, že život svojej manželky neochotne ukončil po tom, ako ho o to opakovane žiadala. Potom sa sám neúspešne pokúsil spáchať samovraždu, keď požil nadmernú dávku liekov zároveň s alkoholom.

Na prevažne kresťanskom Cypre, kde je asistovaná samovražda tabu, ide o bezprecedentný prípad. Ďalšie pojednávanie súdu, na ktorom by mohla byť oznámená výška trestu, sa uskutoční 27. júla.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet