Slováci prehrali na Hlinka Gretzky Cupe aj záverečný duel. Na turnaji skončili poslední

V dueli s Nemeckom dokázali vyrovnať z 1:4 na 4:4.

Ilustračná snímka. Slovenskí hokejisti prehrali všetky štyri zápasy na domácom HGC. Foto: TASR

Slovenskí hokejisti obsadili poslednú ôsmu priečku na turnaji hráčov do 18 rokov Hlinka Gretzky Cup. V piatkovom dueli o konečné 7. miesto prehrali v Trenčíne s Nemeckom 4:6.

Mladí Slováci prehrávali už 1:4, gólmi kapitána Tomáša Pobežala a dvomi presilovkovými zásahmi Tobiasa Tomíka vyrovnali v tretej tretine na 4:4. Už 14 sekúnd po vyrovnávajúcom góle však inkasovali rozhodujúci gól od obrancu Manuela Schamsa.

Slováci strelili všetky štyri góly v presilovkách, pri každom z nich asistoval obranca Luka Radivojevič. Zverenci Martina Dendisa prehrali na prestížnom turnaji všetky štyri zápasy, keď postupne podľahli Švajčiarsku (3:6), Kanade (4:14), Fínsku (1:2) a Nemecku (4:6).

V zápase o 5. miesto zvíťazili hráči Švédska nad Švajčiarskom 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil Linus Eriksson.

Slovensko – Nemecko 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)

Góly: 8. Pitka (Chovan, Radivojevič), 35. Pobežal (Radivojevič, Zálešák), 42. Tomík (Radivojevič, Pobežal), 52. Tomík (Radivojevič, Zálešák) – 14. Kerbel, 16. Pul (Sager, Oswald), 18. Maul (Kaiser, Schwarz), 22. Sager (Pul), 52. Schams (Schwarz, Maul), 60. Schager. Rozhodovali: Novák, Štefik – Gegáň, Tichý, vylúčení: 3:10 na 2 min., presilovky: 4:1, oslabenia: 0:1, 1948 divákov.

Slovensko: Haronik – Radivojevič, Beluško, Šlank, Kupec, Ličko, Húževka, Petráš, Fabuš – Chovan, Pobežal, Zálešák – Tomík, Pitka, Semančík – Liščinský, Maruna, Tomašec – Liška, Prokopovič, Feranec

Nemecko: Veillard – Kaiser, Hense, Händel, Hahn, Schams, Ficenec, Merkl, Serikow – Biggins, Griva, Seidl – Maul, Schwarz, Seeger – Pul, Oswald, Lewandowski – Kerbel, Sager, Herzog