Tipos extraliga: Spišiaci prelomili sériu prehier, Nitra deklasovala Slovan

Pre Spišiakov to bolo prvé víťazstvo po siedmich prehrách.

Na snímke radujúci sa hokejisti HK Spišská Nová Ves. Foto: TASR

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení v piatkovom zápase 44. kola Tipos extraligy. Víťazný gól strelil v 61. minúte útočník Olivier Archambault.

Prvá výhra po siedmich prehrách

Aj vo štvrtom vzájomnom zápase sezóny sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo domáceho tímu. Pre Spišiakov to bolo prvé víťazstvo po siedmich prehrách.

V tabuľke sú naďalej na priebežnom druhom mieste o skóre za Michalovcami, ktoré majú o jeden odohratý zápas menej. Zvolenu patrí priebežná 6. priečka.

HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 12. Majdan (Myklucha, Nellis), 23. Nellis (Archambault, Ališauskas), 46. Rapáč (Bakoš, Archambault), 61. Archambault – 9. Gachulinec (Fortin, Bondra), 27. Fortin (Bondra, Kolenič), 50. Hain (Bondra, Kupsky). Rozhodovali: Novák, Snášel – Jurčiak, Bogdaň, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2234 divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Groch, Žiak, Ališauskas, Valach, Romaňák – Bakoš, Nellis, Archambault – Burgess, Myklucha, Džugan – Rapáč, Kerbashian, Majdan – Vandas, Bortňák, Drábek – Vaverčák

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Andersson, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – Kolenič, Fortin, Šiška – Bondra, Marcinek, Zuzin – K. Gabor, Mišiak

Nové Zámky prelomili sériu prehier

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili na ľade HC 05 Banská Bystrica 2:1 v piatkovom zápase 44. kola Tipos extraligy.

Dosiahli tým prvé víťazstvo po troch prehrách a na predposlednom 11. mieste tabuľky sa vzdialili poslednému Humennému na rozdiel deviatich bodov. Banskobystričania prehrali druhý zápas po sebe a naďalej sú na 7. mieste o dva body za Zvolenom.

HC 05 Banská Bystrica – HC MIKRON Nové Zámky 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 59. Turnbull (Wilkins) – 6. Ružek (Kováč, Barto), 54. Michnáč (Prokeš, Johnson). Rozhodovali: T. Orolin, Crman – Gegáň, M. Orolin, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2113 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj – D. Stránský, Bačik, Žabka, Hora, Luža, Ďatelinka, Nielsen – Turnbull, Vela, Wilkins – Macek, Langkow, A. Stránský – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Výhonský, Faith, Petriska

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák – Michnáč, Prokeš, Johnson – Loggins, Roy, Stupka – Števuliak, Ondrušek, Múčka – Kováč, Barto, Ružek – Fafrák

Košice vynulovali Liptákov

Hokejisti Košíc triumfovali v 44. kole Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:0. „Oceliari“ zaznamenali druhú výhru v rade a v tabuľke im so 75 bodmi patrí štvrtá priečka. Mikuláš má na konte 55 bodov a je desiaty.

Skóre otvoril v 14. minúte štyri sekundy pred koncom presilovky Michal Chovan, ktorý dorážkou prekonal Alexeja Krasikova.

Košičania navýšili skóre v 31. minúte po presnej kombinácii Bretta Pollocka, ktorý prudkým zásahom trafil odkrytú časť brány. Pár sekúnd pred záverečným klaksónom spečatil triumf hostí Tomáš Mikúš.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 14. Chovan (Bartánus, Lalonde), 31. Pollock (Jääskeläinen), 60. Mikúš (Jääskeläinen, Chovan). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Šoltés, Stanzel, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 830 divákov.

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Žilka, Ullman, Hraško, Lalík, Fekiač – Réway, Egle, Berry – Avtsin, Quince, Nauš – Sukeľ, Kriška, Vojtech – Nespala, Tkáč, Vankúš

Košice: Riečický – Lalonde, Šedivý, Breton, Bartoš, Hudec, Deyl, Dachnovskyj – Fejes, Berger, Pollock – Jääskeläinen, Chovan, Mikúš – Bartánus, Slovák, Lamper – Šimun, Rogoň, Havrila

Nitra deklasovala Slovan

Hokejisti HK Nitra v piatkovom zápase 44. kola Tipos extraligy deklasovali HC Slovan Bratislava 7:1. „Corgoni“ rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi v druhej tretine a upevnili si piate miesto v tabuľke.

„Belasým“ patrí ôsma priečka a na prvú šestku zaručujúcu priamu účasť vo štvrťfinále play off strácajú päť bodov.

Najkrajší okamih v stretnutí sa zrodil v 15. minúte, keď si za bránkou Slovana nabral puk na čepeľ Čederle a tzv. „Michiganom“ ho poslal do siete ponad rameno brankára Godlu.

Zlomový okamih prišiel v prostrednej časti hry, keď za stavu 2:1 nedokázal uspieť v samostatnom úniku hosťujúci Šille a „corgoni“ potrestali „belasých“ tromi gólmi. Premiérovo sa za Nitru presadil aj Róbert Bačo, ktorý prišiel pod Zobor z Košíc.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Góly: 15. Čederle (Gajdoš), 19. Gajdoš (Gates), 24. Jackson (Gill, Čederle), 29. Bačo (Pobežal), 31. Buček (Gates), 51. Jackson (Gates, Gajdoš), 60. Buček (Bajtek, Gajdoš) – 10. Mahbod. Rozhodovali: Jobbágy, Korba – Ordzovenský, Hercog, vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 3516 divákov

Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Gajdoš, Kousa, Stacha, Vitaloš, Bača, Valent – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Pobežal, Bačo

Slovan: Godla (29. Baroš) – Golian, Holway, Beňo, Kubka, Sersen, Bergman, Romančík – Kukumberg, Findlay, Pecararo – Takáč, Mahbod, Šille – Fominych, S. Petráš, Žitný – Lukošik, Preisinger, Török

Poprad zvíťazil na ľade Humenného

Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom zápase 44. kola Tipos extraligy na ľade Humenného 5:2 a upevnili si prvé miesto v tabuľke.

Na čele majú deväťbodový náskok pred Michalovcami, ktoré duel v Trenčíne pre technickú poruchu neodohrali. Humenné je posledné s mankom deviatich bodov na Nové Zámky.

HC 19 Humenné – HK Poprad 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)

Góly: 42. Vaško (Lapšanský, Sredl), 45. Kuru (Paršin, Pereskokov) – 32. Coulter, 32. Calof, 35. Bjalončík (Calof), 37. Coulter (Kotvan, Brincko), 58. Záborský (Calof, Brincko). Rozhodovali: Konc, Žák – Hajnik, Pribula, vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Ťavoda 5+DKZ – Betker 5+DKZ obaja za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:2, 2073 divákov.

Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Novota, Sergienko, Ťavoda, Novický, Thomka – Paršin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Krajňák, Šoltés – Handlovský, Linet, Vaško – Horvát, Ragan, Borov

Poprad: Vay – Betker, Turan, Brincko, Kotvan, Svedberg, D. Brejčák, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Svitana – Záborský, Bjalončík, Calof – Jendek, Mlynarovič, Kukuča – Šotek, Suchý, Peresunko