Na hlavný obsah

Lesníci žiadajú Mičovského, aby stiahol svoju demisiu

Obrátili sa aj na prezidentku.

Lesníci žiadajú Mičovského, aby stiahol svoju demisiu
Na snímke vpravo odchádzajúci minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ján Mičovský (OĽANO) a vľavo generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jaroslav Jánoš. Foto: TASR

Viac ako tisíc zamestnancov štátneho podniku Lesy SR, Štátnych lesov (ŠL) TANAP-u a Lesopoľnohospodárskeho majetku (LPM) Ulič podpísalo v krátkom čase výzvu adresovanú ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jánovi Mičovskému (OĽANO) na stiahnutie ním podanej demisie.

Zároveň zasielajú otvorený list prezidentke Zuzane Čaputovej, aby demisiu neprijala. V piatok (4. 6.) o tom informovala vedúca odboru komunikácie Lesov SR Marína Debnárová s tým, že ide takmer o tretinu všetkých zamestnancov spomínaných podnikov.

Chcú, aby bol naďalej ministrom

„Cítime podporu našich zamestnancov, preto sme požiadali v ich mene prezidentku, aby sa svojou autoritou zasadila o zotrvanie Mičovského vo funkcii ministra pôdohospodárstva,“ reagoval riaditeľ ŠL TANAP-u Ján Marhefka.

„Zamestnanci LPM Ulič sa reálne obávajú o ich ďalšiu budúcnosť v podmienkach hladovej doliny. Očakávajú, že minister Mičovský zabojuje za zachovanie tohto štátneho podniku. Aj preto podpísala výzvu drvivá väčšina našich zamestnancov,“ zdôraznil riaditeľ Mário Perinaj.

Tento štátny podnik zamestnáva takmer 200 ľudí a plní aj funkciu sociálneho podniku. Je najväčším zamestnávateľom v regióne uličskej doliny bez väčšej možnosti zamestnať sa mimo lesníckej a poľnohospodárskej činnosti.

Podľa Perinaja bol pre nich Mičovský zárukou, že podnik zostane zachovaný. V minulosti bola už totiž niekoľkokrát snaha o jeho zrušenie.

Podpora od lesníkov aj PPA

Lesníci v liste prezidentku žiadajú o porozumenie a podporu lesníckeho sektora. „Váš rozhovor s ministrom Mičovským, ktorého považujeme za úprimného, čestného a pre vec zapáleného človeka, by mohol podľa nášho názoru znamenať prehodnotenie jeho stanoviska k podanej demisii a pokračovanie v už započatých reformách v lesnom  hospodárstve,“ uviedli.

Aj generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jaroslav Jánoš vyjadril otvoreným listom podporu Mičovskému. „V čase, keď sa hľadá jeho nástupca, považujem za dôležité vyjadriť nahlas svoju podporu Jánovi Mičovskému a žiadam pána premiéra a pani prezidentku SR, aby jeho demisiu odmietli a aby ho menovali naspäť do vedenia rezortu,“ uviedol.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko